twarz kobiety po radiofrekwencji mikroigłowej
Medycyna Uroda

Krótko o radiofrekwencji mikroigłowej

Urządzenia do mikronakłuwania z wykorzystaniem fal radiowych wykorzystują specjalnie izolowane igły, które po przebiciu się przez skórę dostarczają do tkanki docelowej energię o wysokiej intensywności w postaci fal radiowych. Daje to efekt równomiernego rozgrzania głębokiej tkanki, co pomaga stymulować wzrost nowych włókien kolagenowych, prowadząc do znacznej poprawy jakości i tekstury skóry.

Oprócz tego, urządzenia do radiofrekwencji mikroigłowej stymulują wzrost kolagenu i napinanie tkanki dokładnie na określonych głębokościach w skórze. Rezultatem jest niewielki lub żaden przestój i prawie bezbolesna procedura, która może znacznie poprawić zmarszczki, blizny i wiotkość skóry.

Jeśli jesteś zainteresowana zabiegiem radiofrekwencji mikroigłowej, to dobrym pomysłem będzie zastanowienie się nad przeprowadzeniem go w jednym z sosnowskich salonów medycyny estetycznej. Znane są one z doświadczenia w przeprowadzaniu nie tylko radiofrekwencji mikroigłowej, ale też innych zabiegów medycyny estetycznej.

Jak przygotować się do zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej?

Najlepiej jest unikać alkoholu i wszelkich niesteroidowych leków przeciwzapalnych przed zabiegiem, ponieważ oba te czynniki mogą przyczynić się do powstania siniaków po zabiegu. Przed zabiegiem należy zaprzestać stosowania produktów zawierających kwas salicylowy (często spotykany w środkach do mycia twarzy).

Reklama: Powiększanie ust Sosnowiec

Należy poinformować lekarza, jeśli obecnie lub w przeszłości przyjmowane były jakiekolwiek leki rozrzedzające krew, ponieważ mogą one nasilać krwawienie lub powstawanie siniaków w trakcie i po zabiegu.