Windykacja roszczenia – w jaki sposób przebiega?


Oddawanie długów to konieczność. Ważne jednak jest to, aby posiadać potwierdzenie, że taki dług mamy – w wielu przypadkach takim potwierdzeniem jest weksel lub ewentualnie umowa kredytowa, umowa pożyczki bankowej lub inna umowa cywilno prawna. Zawsze, gdy pożyczamy komukolwiek pieniądze, powinniśmy podpisać umowę takiej pożyczki. Jest to dowód uwierzytelniający, że taka transakcja naprawdę miała miejsce. Jeśli nie będziemy posiadać takich pism, nie będziemy w stanie udowodnić, że naprawdę użyczyliśmy komuś pieniądze a tym samym nie będziemy mogli dochodzić własnych praw. Wskutek tego również wszystkie banki oraz instytucje walutowe tak wybitnie dbają o formalności powiązane z pożyczkami lub kredytami. 

W wielu wypadkach kredytobiorca na przyznanie kredytu i przelanie środków na konto powinien czekać nawet parę tygodni. Taki dług, taką pożyczkę powinniśmy oddać. Nie oddajemy sumy dokumentnie takiej, jaką pożyczyliśmy. Instytucja finansowa musi posiadać dochód i za fakt wypożyczenia nam pieniędzy pobiera opłatę. Przychodem jest oprocentowanie, które jest przez bank narzucone. Jeżeli nie będziemy płacić stopniowo kredytu, czeka nas windykacja długu. To dochodzenie roszczeń oraz odzyskanie użyczonych pieniędzy. To przykre, windykacja nie jest rozkosznym procesem. Jest to przymuszenie pożyczkobiorcy do tego, żeby oddał użyczone pieniądze. Naturalnie w każdym przypadku windykacja ma odbywać się zgodnie z prawem oraz tak na ogół jest. Jednak zdarza się również tak, że pożyczkodawcy sami, na własną rękę, bez trafnych zezwoleń chcą dochodzić własnych praw, chcą odzyskać pieniądze. Taka windykacja nie jest zgodna z prawem. To smutne w dzisiejszych czasach również i takie niezgodne z prawem odzyskiwanie długów ma miejsce. Nikt z nas nie chce być oszukiwany. A niespłacanie własnych zobowiązań jest pewnego typu oszustwem. Ewidentnie rozmaite są powody braku spłaty zobowiązań. 

Jeżeli masz kłopot z wierzycielem, a dług jest opisany wekslem – sprawdź skuteczne rozwiązanie: weksel.


Otagowano: 

Kategoria: Bez kategorii


Napisz odpowiedź lub dodaj komentarz


Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką * są wymagane

Możesz używać tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>